Jarní úklid I.

Aktualizace: 27. bře 2018

Pořád cítím, že je třeba se zbavovat nánosů ze zimy, z minulého roku. Mám chuť všechno vyházet z domu a pak to tam hezky narovnat, mám chuť skočit do vody a všechno ze sebe umýt, ostříhat se, koupit si jarní šaty a nějaké střevíčky, nasadit květinky nebo tak něco... A všechno kolem sebe vyzdobit.


Zatím teda vše dělám jen teoreticky. Ale mám chuť pracovat a pracovat a už nikdy nelenošit. Což mě tedy asi během tří dnů zase přejde.

Je doba před Velikonocemi. Od 1. Února, kdy se slaví Hromnice či Imbolc, vítáme navracející se světlo. Je to doba nového počátku, naděje. Od začátku kalendářního nového roku vnímám novou energii, nový start a nové příležitosti. Jen mám pocit, že se v nich tak nějak vrtám a nic nedělám pořádně.

Musím se tedy ještě naposledy postaru nadechnout a vše, co nechci vydechnout. Aby to nové mohlo bezstarostně plynout.Chci si nastavit nové a lepší podmínky svého života. Minulý týden byla rovnodennost, doba, kdy jsou polarity rovnocenné, v harmonii, noc má stejnou sílu jako den, muž má stejnou sílu jako žena, jin jako jang, světlo jako tma.A já mám nutkavý pocit, že na to zbavení se nepořádku mám už jen posledních pár dní... Než to pučení opravdu vypukne a mysl se, ať už uklizená nebo neuklizená, naplno zaměstná novou sezónou.
Je zajímavé, že jsme většinou naučeny první vyřešit prostor kolem sebe a pak až sebe. Aspoň já to tedy zatím neumím jinak. Ale učím se :)

Neberu to jako nutné jarní uklízecí šílenství, ale jako příjemný průvan v mých věcech a hlavně odlehčení mysli.

Tolik k mému předvelikonočnímu tipu, veřejnému závazku i vlastně takové výzvě. :)

Kdyby někdo pochyboval... ačkoliv vypadá takovýto plán téměř nemožně (nemám hlídání, nonstop kojím, jsem totálně ko), jsem přesvědčená, že to jde! Jen musíme mít tu správnou motivaci. Ten správný motor. Musíme při takové výzvě cítit radost, jen pak to jde hladce a přinese to potěšení, které bude stát za to.

Jestli to máte podobné a povede se vám to, napište, jak se cítíte ... a inspirujte mě :)

Hezké nové jaro! Jana
-------------------------------------noční we can do it!
aneb takto vypadám před...
---------------------------------------


PS: Už dlouho chci napsat podrobnější návod, tak se mi to snad v návalu této energie brzy podaří.


196 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše