Maximálně minimální Vánoce

Aktualizováno: 20. pro 2019

Představte si takové ty vánoce, kdy nám stačí málo, kdy máme jeden druhého a jsme za to vděční... Mlčky se na sebe usmíváme a někde v břiše nebo v srdci cítíme blaho... Někdy je dobré (obzvlášť v tomto období) se zastavit a uvědomit si, co je důležité.


V minulém článku jsem psala o tipech na dárky bez odpadu a teď bych chtěla tématicky navázat a inspirovat vás jednoduchými, rychlými, levnými a hlavně přírodními a minimálními dekoracemi.


Balení dárků

Nejlepší je samozřejmě dárky nebalit vůbec, alespoň co se bezodpadového myšlení týče. Já je ale balím moc ráda. Je to pro mě právě čas klidu, kdy vymýšlím originální způsob zabalení a zároveň se tak soustředím na milovaného obdarovávaného. Má to zvláštní kouzlo. Pouštím si k tomu hudbu, zapaluji svíčky , piju svařené víno a obvykle to dělám dloouuuho do noci.

Minimální balení dárků je do obyčejného balícího papíru nebo do novin, které jsou převázané jutovým či jiným přírodním provázkem. Na papír můžete kreslit, krásně vypadá tenký černý a bílý fix, tiskat, jednoduše si vyrobíte razítko z brambory, pokapat barvou, nebo můžete za provázek jen vložit větvičku či společnou fotografii.

Zábavným bezobalovým dáváním dárků je 'hra na schovávanou', kdy si obdarovaný musí dárek sám najít (s pomocí instrukce či mapky).

Tento způsob mě baví, ale ještě jsem k němu nedozrála, jelikož pak Štědrý den dostane touto hrou úplně jinou náladu.
Minimální dekorace

Zásadní pravidlo, kromě méně je více, je tvoříme z přírodních materiálů, tak aby se případně celý dekorace dala zkompostovat, to znamená bez tavné pistole a podobně.

Zní to možná přísně, ale vypadá krásně a má to úplně jinou kvalitu, než v řetězcích kupované neštrné drahé a rychle stárnoucí dekorace.

Příroda je krásná pořád a je neokoukatelná, tudíž v ní každý rok najdete něco nového.

Několik minimálních krásAdvent

Advetní věnce jsou většinou kulaté. Ale jelikož jednoduchost prostě vede, položila jsem svíčky na větvičkami ozdobené prkýnko a je to.


Věnce na dveře

Věnce jsou symbolem kruhu, jeho magičnosti i nekonečného cyklu života. Můžete do nich vplétat lásku rodině i ochranu a bezpěčí domova.


Ať jsou vaše přípravy minimální, přitom smysluplné a domov uctívající a vaše pohoda maximální.


Krásný adventní čas

Jana
991 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše