Mít jen to, o co se stíhám starat

Aktualizace: 28. úno 2018Ležím v posteli a nemůžu usnout, nejraději bych vstala a šla to poskládat. Už se těším. Moje noční můra se stává radostí? Jak je to možné... jestli jsem se na té mateřské tak trochu nepomátla.Život v 'maringotce' (jak našemu mobilhousu familierně říkáme) mě vyškolil, nadchl i srazil. Ale já jsem se zvedla a vybojovala si místo k životu. Počáteční nadšení totiž zvláště v zimních měsících dost drsně opadlo a narazilo na omezení, která život v takovém prostoru přináší. Naučil mě jednu skvělou věc - mít jen to, co potřebuju a co mám ráda, ale nic víc. A třídit, třídit, třídit.Je to náročná zkušenost, ale taky skvělá praktická výzva k vlastnímu seberozvoji.

Dá docela dost práce se o všechny ty věci, které vlastníme, starat. Mít je srovnané, roztříděné, v košíčkách, na poličkách, čisté, zarovnané... Zabere to taky hodně času. A je to pořád dokola. Někdy je to síla, jako bychom jeli na kolotoči, který jede v nekonečné smyčce. Navíc výsledek je vidět jen na zlomek času tohoto kolotoče.. Zvlášť pokud vám k tomu pomáhají dva malí průzkumníci jako mě.
Ale jak z toho ven? No vlastně docela jednoduše, naučit se mít to ráda a nelpět. 


Je to nekonečná péče a ta vychází z lásky, to je základ.

Pečujeme o to, co máme rádi. To nám jde snadno a často to děláme s radostí. I když pochopitelně umí krásně pečovat i muži, je to především ženský atribut. A péče o domácnost a děti je pro mnohé z nás pořádná manažerská výzva.
Jak se z toho tedy nezbláznit? Budeme pečovat pouze o to, co máme rádi. A o to, co rádi nemáme, toho se zbavíme. A můžu vám zaručit, že taky pocítíte radost. Snadné, že... Aspoň to tak zní, ale musím zdůraznit, že je to pořádně dlouhá cesta. Máte se rádi? Pečujte o sebe. Máte rádi své blízké? Pečujte o ně. Máte rádi prostor, ve kterém bydlíte? Pečujte o něj.


Nevíte, jak to stíhat? Nejjednodušší je začít u toho nejhmatatelnějšího. Je totíž dost pravděpodobné, že toho máte prostě příliš. A taky pravděpodobně ne všechno, co vlastníte, máte rádi, ale jen to prostě máte. Bylo to ve slevě, někdo vám to dal, koupili jste si to, co kdyby, nechali jste se přesvědčit lákavou reklamou....


Nestane se to ze dne na den, ale pokud hledáte radost z péče a taky čas na více lásky, je třeba začít.


I malý krok přinese radost i uvolnění. Věci nás přestanou tolik svazovat a budeme o ně pečovat raději. 

Moje cesta k tomuto poznání byla docela dlouhá, a tak bych vám ji chtěla ulehčit a zkrátit. Napíšu vám sem pár tipů, jak začít.

777 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše