REFERENCE

BYT NA HLAVNÍ TŘÍDĚ

Johanka, její muž a jejich dvě děti žijí v krásném nově zrekonstruovaném bytě, mají rádi design, kvalitní jednoduché věci a užívají si městský životní styl. 

Jelikož se známe delší dobu a máme stejně staré děti, měli jsme čtyři malé pomocníčky, se kterými jsme v průběhu konzutace řešili zásadní otázky. :)

Johanka vypadala natěšená, byla připravená s notýskem a věděla přesně, co chce od konzultace získat. I já jsem se moc těšila, byla to moje první dárková krasoprostorová konzutace.

Toto mi napsala: 

 

S Janou se známe už nějaký ten pátek. Vážím si jí jako kamarádky a její kreativitu jsem mohla poznat a ocenit již při přípravách na rituály, které pro náš ženský kruh připravuje.

(Na svůj předporodní rituál vzpomínám s vděčností, cítila jsem se nejen opečovávaná, ale také jsem si lebedila v krásném prostoru, který pro mne Jana připravila a vydekorovala.)

 

Když jsem se tedy na blogu Krasoprostoru dočetla, že je akce na konzultaci zdarma, neváhala jsem a voucher si objednala :-).

Konzultaci jsme pojaly jako odpolední návštěvu, kdy si děti hrály, a my jsme se s nimi přesouvaly po bytě a posuzovaly dosavadní umístění nábytku a doplňků a celkovou atmosféru našeho bydlení.

 

Měla jsem u sebe notýsek, do kterého jsem si okamžitě vše zapisovala, protože myšlenek a nápadů létalo hodně a na něco bych pak určitě zapomněla.

Jana náš byt zná a ví, že minimalismus, čisté linie, jednoduchost, ale přitom stále útulnost, jsou pro mne prioritou.

Největším oříškem byl klavír, který mne provází od dětských let, mám k němu vřelý vztah a vzhledem ke své profesi operní zpěvačky, je to nezbytný kousek. Krásně v interiéru vypadá a má duši, ale také je ho kus a zaslouží si správné umístění.

Klavír byl umístěn v dětském pokojíčku, kde ale zůstat nemůže, neboť se do něj brzy nastěhuje druhé dítko. Bylo to tedy téma čislo jedna. A od něj, jeho umístění, se pak vše odvíjelo.

Zůstaly jsme v teoretické rovině, neboť bychom ho samy neutáhly, ale vymyslely jsme řešení- přesun do obývací části, která je spojena s kuchyní.

                      

Kuchyň máme bílou, minimalistickou a moderní, klavír tak tvoří krásný kontrast. Je to takový solitér a dotváří tak onu optickou zónu, rozdělení obývací a kuchyňské části.

Velmi přínosné pro mne bylo řešení detailů, na které se často zapomíná, a které při každodenním pobytu doma přehlédnu nebo nedocením.

 

Jana mne namotivovala změnit a sjednotit květináče, všimla si nevzhledného zapojení kabelu nad kuchyňským stolem a postřehla to, že některé krásné kousky zanikají a naopak věci, které ani potřeba nejsou, mají nezasloužené výsadní postavení.

Z konzultační návštěvy tedy vyplynulo, že některé kusy jsou vlastně nadbytečné a akorát zabírají prostor. Rozhodla jsem se tedy dát pryč pár věcí a to taburet, skříňku a palmu, které do nově vytvořeného Krasoprostoru nezapadaly a velmi se tim nejen prostoru, ale i mně, ulevilo. 

Byt se provzdušnil a získal nový rozměr.

 

Některé změny jdou provést okamžitě, na některé je třeba více času, nechat myšlenky a nápady uzrát.

Uvědomit si, co vlastně od svého krasoprostoru očekávám, jak chci, aby na mne působil, jaké jsou mé priority.

 

Na Janině přístupuju oceňuji to, že nevnucovala svůj názor, nýbrž mne vedla otázkami typu- zda využívám tuto skříňku, zda mi dělá radost stará palma v nevzhledném květináči nebo zda máme hodně návštěv a potřebujeme rozšířit místo na sezení nebo sedí spíše na zemi, na koberci a tudíž můžeme dát prostor atmosféře před klasickým obývacím gaučovém uspořádání s konferenčním stolkem a TV sestavou před sebou :-)

 

S Janou jsem si ujasnila věci, jako je zmíněné sezení, přemístění klavíru, vytřídění nepotřebného nábytku, což považuji za podstatný krok a důvod, proč jsem při šibování nábytku byla bezradná a připadalo mi, že to nemá pořádné řešení. 

Nyní mám pro sebe jasně zformulovanou představu.

Čeká mne například výměna květináčů a výběr obrazu, který si již dlouho přeji :-)

Ráda bych ještě zmínila péči po konzultaci.

 

Janu jsem ještě týž večer, plná motivace a nadšení, zahltila zprávami s obrázky možných dekoračních polštářků a zmíněných květináčů a Jana ochotně odpovídala , usměrňovala a posílala tipy z Pinterestu pro lepší představu.

 

Taková zpětná vazba je neocenitelná a celou konzultaci příjemně doplňuje.

Jsem ráda, že jsem možnosti konzultace využila, byl to nejen příjemný čas, ale především pomoc, takové popostrčení nebát se změn a zkusit i něco jiného.

Chci tedy vás, čtenáře blogu, povzbudit, abyste dali šanci svému prostoru ještě více vyniknout, vyslechnout si rady zvenčí a zamyslet se tak, jak jste se třeba zatím ani nezamysleli a dodali tak bydlení novou jiskru.

 

Budete se cítit lépe a to se odráží ve všem, co ve svém životě děláte.

P.S.: A E-Book o třídění mohu doporučit všemi deseti! 

                                                                                                                                      Johana Černohorská, operní zpěvačka